Kalendarz imprez
15cze
Kroczyckie Wianki
» czytaj więcej
31maj
Dzień Dziecka w Kroczycach
» czytaj więcej
24maj
Koncert z okazji Dnia Mamy
» czytaj więcej
07mar
Koncert ZPiT Śląsk
» czytaj więcej
21sty
Koncert Kolęd 2024
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Aktualności
XIV KROCZYCKIE WIANKI. Wianki, Wianki i już po wiankach.
data dodania: 20 czerwca 2022
18 czerwca na terenie Amfiteatru Kroczyckiego odbyły się tak długo wyczekiwane XIV WIANKI KROCZYCKIE. Na scenie zaprezentowała się utalentowana młodzież przedszkolna i szkolna, zespoły artystyczne naszej Gminy, a także zaproszeni goście. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.
Było wszystko- dla ciała i dla ducha. Przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich doceniały nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wszystko to okraszone pięknymi strojami i niezliczoną ilością wianków, którymi były przystrojone stoiska. Muzycznie towarzyszył nam Kabaret Kwiatkowski i Bank, a także Etnos Ensemble, który przeniósł nas w świat rytmów bałkańskich. Gwiazda wieczoru, Gosia Andrzejewicz, bezpośredniością i pięknym wykonaniem swoich piosenek ujęła liczną publiczność, która jak się okazało składała się również z jej fanów z różnych miast Górnego Śląska i nie tylko. Dopełnieniem wieczoru był spektakl, o którym napiszemy więcej w następnym poście. Po całym spektaklu do tańca porwała wszystkich Kapela ZPiT. Możemy powiedzieć, że Wianki pokazały olbrzymi potencjał artystyczny całej Gminy. Począwszy od dzieci i młodzieży, skończywszy na zespołach. Chór Cecyliański i Kroczycka Orkiestra Dęta to wysoki poziom i klasa sama w sobie. W przyszłym roku ilość czasu przeznaczona w trakcie jednego dnia na prezentacje najzdolniejszych kroczyckich artystów może się okazać niewystarczająca…
Cieszy fakt, iż w pracę nad Wiankami angażują się szkoły, pracownicy urzędu gminy, Stowarzyszenie Krocz Art, które pozyskało środki z budżetu Województwa Śląskiego na realizację spektaklu, OSP. Widać chęć i zaangażowanie, czego efekty mogliśmy oglądać przez cały wiankowy dzień zakończony pięknym pokazem pirotechnicznym. Dyrekcja DK wraz z pracownikami dziękują wszystkim za każdą okazaną pomoc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.