www.dk-kroczyce.pl | kontakt@dk-kroczyce.pl | tel./fax: 34 3410207 | Batalionów Chłopskich 11, Kroczyce
Kalendarz imprez
09wrz
Święto Kluchy 2023
» czytaj więcej
28sie
Warsztaty – gitara basowa
» czytaj więcej
17cze
XV KROCZYCKIE WIANKI
» czytaj więcej
21maj
„FeelHarmonia dla każdego”
» czytaj więcej
15sty
Koncert Noworoczny
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Koło Śpiewaczo-Kulinarne Kostkowice
Kostkowianki
data dodania: 23 kwietnia 2012

Koło Gospodyń Wiejskich w Kostkowicach działa od września 2011r. Kostkowianki pragną przyczynić się do rozwoju swojej wsi i kultywowania tradycji regionalnych. Funkcję przewodniczącej koła pełni Pani Edyta Jędruszek.

KGW Kostkowice bierze czynny udział w wielu przedsięwzięciach i imprezach organizowanych na terenie gminy, powiatu i województwa oraz współpracuje w znacznym stopniu z innymi kołami z terenu swojej gminy. Panie uczestniczą w kursach rękodzieła, warsztatach śpiewaczych, różnego typu pogadankach. Dla swych członkiń koło organizuje wyjazdy do kina, teatru oraz wycieczki krajoznawcze. Celem zintegrowania i przyjemnego spędzania wspólnie czasu organizowane są spotkania na zabawach andrzejkowych, karnawałowych, towarzyskich.

Przy kole został powołany do życia zespół wokalny pod nazwą Kostkowianki. Zespół występuje na różnego rodzaju przeglądach i spotkaniach muzycznych.

Na spotkania z piosenką w świetlicy wiejskiej zapraszani są mieszkańcy wsi Kostkowice jak i okolic.

Dzięki sprzyjającej atmosferze, dzięki wielu wspierającym naszą działalność osobom i instytucjom czujemy, że nasza działalność ma sens i jest potrzebna.

KGW Kostkowice prowadzi również swoją stronę internetową, na której zamieszczone są m.in. zdjęcia i filmy z imprez organizowanych przez Kostkowianki, aktualne informacje, ogłoszenia.

Przewodnicząca – Pani Edyta Jędruszek

1

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie według polityki prywatności cookies.
Skip to content