Kalendarz imprez
15cze
Kroczyckie Wianki
» czytaj więcej
31maj
Dzień Dziecka w Kroczycach
» czytaj więcej
24maj
Koncert z okazji Dnia Mamy
» czytaj więcej
07mar
Koncert ZPiT Śląsk
» czytaj więcej
21sty
Koncert Kolęd 2024
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Aktualności
Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika
data dodania: 18 stycznia 2016

II miejsce Zespołu Pieśni i Tańca ?Ziemia Kroczycka? na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

 

1

 

17 stycznia 2016 r. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka,  zdobył II ? najwyższe miejsce, w kategorii zespołów regionalnych i folklorystycznych, w trakcie odbywającego się w Będzinie Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Pierwszego miejsca nie przyznano.

Podczas Koncertu Finałowego, zespół wykonał 2 utwory: To już pora na wigilię Zbigniewa Preisnera oraz Pasterze nie zwlekali Stanisława Hadyny.

Zespół Pieśni i Tańca prowadzony jest przez pana Piotra Hankusa ? dyrektora artystycznego zespołu, panią Barbarę Czajkowską ? opiekuna chóru, oraz pana Michała Rusa ? opiekuna kapeli.

Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością, gromadząc niezliczoną ilość artystów z całej Polski. Jest to również wydarzenie wpisane na stałe w kulturalną mapę naszego kraju. Tym bardziej cieszy nas sukces naszych artystów, którzy biorąc udział w tak prestiżowym wydarzeniu wywalczyli drugą nagrodę. Gratulujemy sukcesu.