Kalendarz imprez
28maj
„Koncert dla Naszych Mam”
» czytaj więcej
06mar
Dzień Kobiet 2026
» czytaj więcej
28lut
KONCERT TRZY ŻYWIOŁY
» czytaj więcej
18sty
KONCERT NOWOROCZNY 2026
» czytaj więcej
16lis
VERBUM NOBILE OPERA STANISŁAWA MONIUSZKI ,,ZRÓBMY OPERĘ NA WSI”
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Gospodynie świętowały 60-lecie KGW Kroczyce
data dodania: 14 kwietnia 2014

Panie z Kroczyc świętowały 60-lecie założenia stowarzyszenia. 3 marca tego roku sala widowiskowa Domu Kultury zapełniła się obecnymi oraz byłymi członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich. 

Lata 50. XX wieku to początek pięknych tradycji ? takimi słowami przywitał panie zaproszone na jubileusz Dariusz Kosiński, dyrektor Domu Kultury. Gospodynie z Kroczyc otrzymały specjalne podziękowania oraz kwiaty, które wręczył Wójt gminy Kroczyce Stefan Pantak razem z Wandą Karoń, przewodniczącą Rady Gminy. Na spotkaniu obecna była również sekretarz gminy, Krystyna Wieczorek. Życzenia złożyła także Katarzyna Merta-Wałek, reprezentująca panią europoseł Małgorzatę Handzlik i ofiarowała każdej z pań miły upominek, a na ręce pani przewodniczącej KGW Kroczyce złożyła butelkę szampana oraz list gratulacyjny.

Po części oficjalnej nie zabrakło tradycyjnych przyśpiewek i tańców, czym panie udowodniły swój muzyczny talent. Na zaproszenie gospodyń pojawiła się także orkiestra pod przewodnictwem pana Windysa, która akompaniowała paniom z Kroczyc.