XIV KROCZYCKIE WIANKI, a właściwie SPEKTAKL.

18 czerwca mieliśmy przyjemność podziwiać  spektakl przygotowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Krocz – Art”, którego wykonawcami byli członkowie ZPiT Ziemia Kroczycka przy bardzo ważnym współudziale Szkół Podstawowych w Kroczycach i w Pradłach ( dziękujemy serdecznie nauczycielom i dyrekcjom). Opiekunowie zespołu: Barbara Czajkowska, Katarzyna Miklas, Małgorzata Sochacka zadbały o wysoki poziom przedstawienia, które wyreżyserowała- Agnieszka Demarczyk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu!

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 


XIV KROCZYCKIE WIANKI. Wianki, Wianki i już po wiankach.

18 czerwca na terenie Amfiteatru Kroczyckiego odbyły się tak długo wyczekiwane XIV WIANKI KROCZYCKIE. Na scenie zaprezentowała się utalentowana młodzież przedszkolna i szkolna, zespoły artystyczne naszej Gminy, a także zaproszeni goście. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.
Było wszystko- dla ciała i dla ducha. Przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich doceniały nawet najbardziej wymagające podniebienia. Wszystko to okraszone pięknymi strojami i niezliczoną ilością wianków, którymi były przystrojone stoiska. Muzycznie towarzyszył nam Kabaret Kwiatkowski i Bank, a także Etnos Ensemble, który przeniósł nas w świat rytmów bałkańskich. Gwiazda wieczoru, Gosia Andrzejewicz, bezpośredniością i pięknym wykonaniem swoich piosenek ujęła liczną publiczność, która jak się okazało składała się również z jej fanów z różnych miast Górnego Śląska i nie tylko. Dopełnieniem wieczoru był spektakl, o którym napiszemy więcej w następnym poście. Po całym spektaklu do tańca porwała wszystkich Kapela ZPiT. Możemy powiedzieć, że Wianki pokazały olbrzymi potencjał artystyczny całej Gminy. Począwszy od dzieci i młodzieży, skończywszy na zespołach. Chór Cecyliański i Kroczycka Orkiestra Dęta to wysoki poziom i klasa sama w sobie. W przyszłym roku ilość czasu przeznaczona w trakcie jednego dnia na prezentacje najzdolniejszych kroczyckich artystów może się okazać niewystarczająca…
Cieszy fakt, iż w pracę nad Wiankami angażują się szkoły, pracownicy urzędu gminy, Stowarzyszenie Krocz Art, które pozyskało środki z budżetu Województwa Śląskiego na realizację spektaklu, OSP. Widać chęć i zaangażowanie, czego efekty mogliśmy oglądać przez cały wiankowy dzień zakończony pięknym pokazem pirotechnicznym. Dyrekcja DK wraz z pracownikami dziękują wszystkim za każdą okazaną pomoc. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Informacja o dofinansowaniu z LGD „Perła Jury”

Miło nam poinformować, że złożony do LGD „Perła Jury” wniosek Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka” (składany za pośrednictwem Domu Kultury w Kroczycach) pod tytułem: „Doposażenie sali artystycznej na potrzeby Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka” uzyskał odpowiednią ilość punktów.

Wniosek złożono na nabór w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014- 2020. Zakres tematyczny: „Inwestycje w infrastrukturę pełniącą funkcję kulturalną”.

Przyznana kwota pomocy dla operacji wynosi 15 000,00 zł.

Logo LGD Perła Jury