www.dk-kroczyce.pl | kontakt@dk-kroczyce.pl | tel./fax: 34 3410207 | Batalionów Chłopskich 11, Kroczyce
Kalendarz imprez
02Sie
Koncert Muzyczne Odmrożenie
» czytaj więcej
24Cze
Spektakl online „Wiankowe Igraszki”
» czytaj więcej
26Maj
Serdecznie zapraszamy na koncert online z okazji Dnia Mamy!
» czytaj więcej
04Lut
Spotkanie młodzieży: Wyraź siebie przez teatr!
» czytaj więcej
31Sty
Kulig 2020
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Aktualności
Koncert z okazji Dnia Mamy – podziękowania
data dodania: 27 maja 2020

Emocje po wczorajszym koncercie trochę nam opadły. Ogromnie cieszymy się, że w szczytowym momencie oglądało nas prawie 100 osób! To o wiele więcej, niż pomieściłaby nasza sala audiowizualna. Koncert wiązał się z ogromnymi emocjami całego zespołu, bo pierwszy raz robiliśmy wydarzenie w formie transmisji online. Przez to też pojawiły się drobne kłopoty techniczne, ale jesteśmy pewni, że następnym razem będzie jeszcze lepiej 🙂 Swoją drogą cieszymy się, że tak ciepło odebraliście zupełnie nową formę prezentacji koncertu, jeszcze raz dziękujemy za wszystkie lajki, serduszka i miłe komentarze. Dzięki Wam mamy motywację do dalszej pracy, której nie brakuje!

W tym miejscu chcemy podziękować za udział w koncercie artystom i wokalistom. Wystąpili dla Was: Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka pod kierownictwem wokalnym Barbary Czajkowskiej, kierownictwem choreograficznym Katarzyny Miklas i opieką Małgorzaty Sochackiej, Julia i Wiktoria Szlachta, Agnieszka Łazarowicz oraz Bernard Stawarz. Za instrumenty i dźwięk odpowiadali: Michał Rus, Marcin Cyzowski, Marek Burda. Wszytko to nie mogłoby się odbyć bez pracy naszych instruktorów i pracowników: Joanny Drabek, Magdaleny Drozdowicz i Jakuba Wysockiego. Koncert poprowadził Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach, Leopold Stawarz. Za część audiowizualną odpowiadał Maciej Czapla z Limestone Studio. To już kolejna nasza współpraca, i liczymy na więcej 🙂 Dodatkowe nagrania wykonał Krzysztof Włodarczyk. Dziękujemy też Zajazdowi Magda za udostępnienie przestrzeni na świeżym powietrzu w celu przeprowadzenia próby.

Serdecznie zapraszamy na koncert online z okazji Dnia Mamy!
data dodania: 21 maja 2020

Serdecznie zapraszamy na koncert online z okazji Dnia Mamy. Wystąpią lokalni artyści oraz część Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka. Wydarzenie odbędzie się online. Koncert będzie dostępny na Facebooku w 26 maja, czyli w Dzień Matki, o godzinie 19. Nagranie z koncertu będzie można zobaczyć też później na naszej stronie internetowej.

Zapowiedź koncertu w formie wideo:

Informacja o działalności DK
data dodania: 19 maja 2020
Szanowni Państwo,
Dom Kultury w Kroczycach będzie stopniowo i różnym czasie uruchamiać poszczególne formy naszej działalności. Rozpoczęliśmy prace, mające na celu przygotowanie do wznowienia pełnej działalności naszej instytucji. Konkretny termin nie jest jeszcze ustalony, ale zadecydujemy o nim po konsultacjach z powiatową stacją sanitarno – epidemiologiczną, uwzględniając szczegółowe wytyczne dotyczące funkcjonowania domów kultury, które mają niebawem się pojawić. Wszystkie wprowadzone zasady mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Państwu, jak i pracownikom.
Dokładny termin uruchomienia Domu Kultury w Kroczycach zostanie podany na stronie internetowej oraz Facebooku naszej instytucji.
Informacja dotycząca Amfiteatru w Kroczycach
data dodania: 1 kwietnia 2020

Uwaga! Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Amfiteatr w Kroczycach oraz przyległy teren rekreacyjny, wraz z placem zabaw i siłownią pod chmurką, jest zamknięty.

 

Zarządzenie Dyrektora Domu Kultury w Kroczycach
data dodania: 25 marca 2020

Zarządzenie

Dyrektora Domu Kultury w Kroczycach

z dnia 16 marca 2020r.

 

w sprawie: organizacji pracy Domu Kultury w Kroczycach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii wirusa COVID-19.

Mając na względzie obecną sytuację związaną z rozwojem epidemii korona wirusa (COVID-19) w Polsce

działając na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. nr 433)

zarządzam co następuje:

  1. Zawiesza się z dniem 16 marca 2020r. do odwołania organizację wszelkich imprez i zajęć edukacyjnych o charakterze kulturalnym, w także spotkań oraz innych działań planowanych przez Dom Kultury.
  2. Zmianie ulega organizacja pracy pracowników Domu Kultury w Kroczycach w okresie od 16 marca 2020 r. do odwołania, w sposób następujący:
  • Dom Kultury jest zamknięty dla interesantów i innych osób, niebędących pracownikami jednostki, poza sytuacjami wyjątkowymi wymagającymi bezpośredniego kontaktu z pracownikiem Domu Kultury (np. doręczenie korespondencji pocztowej),
  • zawiesza się wszelkie wyjazdy szkoleniowe lub o podobnym charakterze.
  1. Dyrektor Domu Kultury może wyrazić zgodę na wykonywanie obowiązków pracowniczych poprzez pracę zdalną.
  2. Kontakt z interesantami a także kontrahentami lub innymi jednostkami będzie odbywał się za pośrednictwem środków elektronicznych, telefonów lub korespondencji pocztowej.
  3. Dopuszcza się prowadzenie zajęć online w przypadku sprzyjających warunków technicznych.
  4. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

 

UWAGA! WAŻNE OGŁOSZENIE!
data dodania: 11 marca 2020

W związku z decyzjami podejmowanymi przez Prezesa Rady Ministrów oraz Główny Inspektorat Sanitarny dotyczącymi przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, została podjęta decyzja o odwołaniu zajęć i wydarzeń odbywających się w Domu Kultury w Kroczycach do 25.03.2020r. W związku z powyższym, do tego terminu zostają zawieszone wszystkie zajęcia indywidualne i zbiorowe, jak również próby wszystkich sekcji działających przy Domu Kultury w Kroczycach.

Kolejne informacje pojawią się po 25.03.2020r.

 

Leopold Stawarz

Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach

Kroczyckie Wianki 2020 – Czy chcesz być współautorem Wianków?
data dodania: 17 lutego 2020

Spotkanie młodzieży: Wyraź siebie przez teatr!
data dodania: 31 stycznia 2020

Informujemy, że Dom Kultury w Kroczycach jest w trakcie realizacji projektu „Wyraź siebie przez teatr!” dofinansowanego w ramach projektu Równać Szanse 2019 – Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Głównym tematem będzie organizacja spektaklu teatralnego podczas największego, corocznego
wydarzenia kulturalnego w naszej miejscowości – Kroczyckich Wianków. Jest to tradycyjna „Noc
Świętojańska”. Chcemy, aby młodzież przygotowała spektakl, którego zwieńczeniem jest inscenizacja
folklorystyczna, podczas której odbędzie się tradycyjne puszczanie wianków. Poprzez projekt pragniemy zaangażować młodzież we wszystkie części realizacji spektaklu – od stworzenia scenariusza i scenografii po wykonanie artystyczne na scenie. Podczas stworzenia scenariusza chcemy zachęcić młodzież do podjęcia tematyki naszej miejscowości, a także zachęcić ich do rozmów ze swoimi rodzicami, dziadkami o ciekawych wydarzeniach z historii Kroczyc. Przy tworzeniu scenariusza młodzi ludzie będą mogli spotkać się z lokalnymi historykami, artystami. Wiemy, że aktorstwo cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym przypadku to instruktor warsztatów teatralnych ma pomagać i doradzać młodzieży w stworzeniu widowiska, a nie odwrotnie, i później dać młodym ludziom przestrzeń do własnej inicjatywy. Uczestnicy projektu to nie tylko młodzi aktorzy. Wszyscy uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje możliwości w realizacji dużego zadania, a także nabyć umiejętność pracy w zespole. Chcemy pokazać, że przy realizacji projektów potrzebne są różne talenty i role, dlatego młodzi ludzie będą mogli realizować się nie tylko na scenie, ale też jako np. osoby odpowiedzialne za promocję, wykonanie scenografii, relacje fotograficzne, czy inspicjenci. Na każdym etapie uczestnicy będą wspierani przez
pracowników domu kultury.

Kolejne spotkanie z młodzieżą: WTOREK, 4 LUTEGO 2020R. O GODZINIE 15.00 W DOMU KULTURY W KROCZYCACH.

Koordynator projektu: Jakub Wysocki.

 

Kondolencje
data dodania: 29 stycznia 2020

Zdjęcia z warsztatów mydlarskich
data dodania: 23 stycznia 2020

Podczas ferii w naszym domu kultury odbyły się warsztaty z robienia mydła. Zajęcia miały miejsce 23 stycznia w Domu Kultury w Kroczycach, a udział w nich wzięły 22 osoby.

Podczas warsztatów można było nie tylko nauczyć się wyrobu mydła, ale również zrobić sobie aż dwa własne egzemplarze tego kosmetyku i zabrać je ze sobą do domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!

 

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie według polityki prywatności cookies.