www.dk-kroczyce.pl | kontakt@dk-kroczyce.pl | tel./fax: 34 3410207 | Batalionów Chłopskich 11, Kroczyce
Kalendarz imprez
12lis
Drugi koncert – FeelHarmonia dla każdego
» czytaj więcej
10paź
Zapraszamy na pierwszą próbę Mażoretek
» czytaj więcej
09wrz
Święto Kluchy 2023
» czytaj więcej
28sie
Warsztaty – gitara basowa
» czytaj więcej
17cze
XV KROCZYCKIE WIANKI
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Kalendarz wydarzeń
Drugi koncert – FeelHarmonia dla każdego
data dodania: 11 października 2023

INFORMACJA O PARKINGACH W DNIU KONCERTU

Informujemy, że w dniu Koncertu „FeelHarmonia dla każdego” w Kroczycach (12.11.2023 r. o godzinie 17:00 w hali sportowej przy SP w Kroczycach, ul. Sienkiewicza 7) będzie możliwość zaparkowania samochodu:

  • na wyznaczonych miejscach parkingowych wzdłuż ulicy Sienkiewicza,
  • na terenie placu przy Przedszkolu Publicznym w Kroczycach,
  • na terenie parkingu i placu przy starej Szkole Podstawowej (ok. 150m od hali sportowej),
  • Na terenie parkingu przy Kościele w Kroczycach (ok. 600m od hali sportowej).

Wzdłuż ulicy Sienkiewicza znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. 

Przy wejściu na halę znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. 

Niektóre parkingi do dyspozycji widowni będą nadzorowane przez druhów ze Straży Pożarnej. Pod samą halę ze względów bezpieczeństwa może podjechać tylko wóz medyczny i wóz strażacki.

Bardzo prosimy o stosowanie się do przepisów, zależy nam na wspólnym bezpieczeństwie.

 

Zapraszamy na pierwszą próbę Mażoretek
data dodania: 6 października 2023

Zapraszamy na pierwsze zajęcia Mażoretek, które odbędą się we wtorek, 10.10 o godzinie 17 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kroczycach.

Dokumenty znajdują się TUTAJ

Warsztaty – gitara basowa
data dodania: 22 sierpnia 2023

Dom Kultury w Kroczycach zaprasza na bezpłatne warsztaty z gitary basowej – 28 sierpnia w godzinach 9:00-12:00 i 15:00-18:00.

Miejsce: sala koncertowa przy ul. Kościuszki 29 w Kroczycach

Warsztaty poprowadzi Arkady Ptak – polski basista, kontrabasista i gitarzysta sesyjny, kompozytor, aranżer, bandleader oraz nauczyciel. Współpracował i dzielił scenę z takimi artystami jak: Bracia Cugowscy, Maciej Niesiołowski, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak, zespół Horta, zespół Turbo, zespół Nenufar, czy też zespół Closterkeller. W lutym 2023 roku współpracował przy produkcji teledysku do utworu „Unicorn” Izraelskiej piosenkarki Noe Kirel, która reprezentowała Izrael w konkursie Eurowizji. W 2022 roku zagrał trasę koncertową w zespole Horta jako support zespołu Closterkeller, w ramach 30-lecia płyty „Blue”. 20 oraz 21 listopada 2022 roku zagrał dwa koncerty w Wilnie i Kłajpedzie w ramach międzynarodowej orkiestry Universe Orchestra, pod batutą Mourad’a Assouil’a. Na przełomie 2021 oraz 2022 roku zajmował się organizacją jazzowych jam session w Katowicach w lokalu Katofonia. W 2023 roku brał udział w nagraniach płyty Big Bandu wydziału jazzu PANS w Nysie „Singing and Swinging”, pod dyrekcją doktora Piotra Schmidta. Obecnie gra w zespole Mattenia, którego frontmanem jest znany aktor Mateusz Trembaczowski oraz pracuje nad wydaniem płyt z różnymi artystami, w tym z solowym materiałem. Fascynuje się jazzem i szeroko pojętą muzyką improwizowaną, ale żaden gatunek muzyczny mu niestraszny. Grał prawie wszystko, od metalu przez reggae i funka, na folku z zespołem ludowym kończąc. Współpracuje z ZPiT „Ziemia Kroczycka” oraz Jurajską Orkiestrą Kameralną.

Zapisy w biurze Domu Kultury w Kroczycach, pod nr tel. 34 34 102 07 oraz w dniu warsztatów. Uczestnik musi mieć swoją gitarę basową. Konieczne jest wypełnienie Karty Uczestnika Zajęć! Karty do pobrania tutaj: KUZ niepełnoletni 2022 i 2023 KUZ PEŁNOLETNI 2022 i 2023

Święto Kluchy 2023
data dodania: 9 sierpnia 2023

XV KROCZYCKIE WIANKI
data dodania: 6 czerwca 2023
Kroczyckie Wianki zaczynamy o 15:30. Godziny występów naszych najważniejszych punktów programu:
🔹 o godzinie 19 – Kabaret RAK,
🔹 o godzinie 20.30 – Spektakl Wiankowy,
🔹 o godzinie 22 – Zespół INOROS.
Zapraszamy!

„FeelHarmonia dla każdego”
data dodania: 27 kwietnia 2023

Drodzy mieszkańcy gminy Kroczyce, całego powiatu zawierciańskiego, drodzy goście!

Chcielibyśmy z dumą i radością poinformować, że Dom Kultury w Kroczycach jest beneficjentem programu Kultura Dostępna 2023. W ramach projektu zrealizujemy dwa koncerty pod tytułem: „FeelHarmonia dla każdego”. Pierwszy z nich odbędzie się już 21 maja tego roku w Sali Koncertowej w budynku starej szkoły podstawowej w Kroczycach przy ulicy Kościuszki 29 o godzinie 17.

FeelHarmonia dla każdego” to forma festiwalu muzyki klasycznej. Podczas koncertu w dniu 21 maja odbędzie się recital fortepianowy wybitnego pianisty, Zbigniewa Raubo – dwukrotnego uczestnika Konkursu Chopinowskiego. Pianista wystąpi z towarzyszeniem Jurajskiego Kwintetu Smyczkowego. Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, między innymi: fragmenty koncertów e moll, f moll, a także Andante spianato i inne.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Celem „FeelHarmonii dla każdego” jest dostępność kultury na wyciągnięcie ręki. W tym roku nie trzeba jechać do Filharmonii, aby wysłuchać przepięknych klasycznych koncertów, bo dwa będą zorganizowane na miejscu, w Kroczycach. Specjalnie na ten cel wypożyczamy fortepian koncertowy, którego dźwięk, mamy nadzieję, zachwyci słuchaczy.

Drugi koncert z w ramach zadania „FeelHarmonia dla każdego” zaplanowany jest na listopad. Partnerem zadania jest Stowarzyszenie Filharmonia Jurajska oraz Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Oficjalny plakat wydarzenia pojawi się już niebawem.

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

Koncert Noworoczny
data dodania: 29 grudnia 2022

Jarmark Świąteczny i Koncert Adwentowy
data dodania: 8 grudnia 2022

„Nieodkryty Ląd” – płyta z utworami naszych wokalistów!
data dodania: 7 kwietnia 2021

Mimo pandemii i ograniczeń, Dom Kultury w Kroczycach kontynuuje działania na rzecz lokalnej kultury. Ważnym elementem tych prac było wydanie płyty pod tytułem „Nieodkryty Ląd”. 

 – Dlaczego taki tytuł? Jest tu trochę nawiązania do naszego regionu, który jest piękny i zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo to będzie „Nieodkryty ląd”. Nie tylko wizualnie, ale też muzycznie. Młodzież dorasta, rozwija się i warto uwieczniać ich dokonania. Mamy powody do dumy – podkreśla Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach, Leopold Stawarz.

Na płycie znajdziemy utwory wokalistów współpracujących z Domem Kultury w Kroczycach. Prace nad wydaniem krążka ruszyły już pod koniec 2020 roku. Znajduje się tam dziesięć utworów w wykonaniu: Karoliny Mikody, Weroniki Glinki, Aleksandry Szpor, Julii Bednarz, Julii Szlachty, Wiktorii Szlachty, Marcina Szlachty, Leopolda Stawarza, Bernarda Stawarza oraz Karola Szatana. Przed wydaniem płyty Dom Kultury w Kroczycach opublikował cykl materiałów wideo z utworami muzycznymi. Nagrania były publikowane na oficjalnym kanale Domu Kultury w Kroczycach w serwisie YouTube oraz na profilu na Facebooku. Piosenki w wykonaniu naszych wokalistów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Internautów i zyskały wiele pozytywnych komentarzy. Dla przykładu prezentacja piosenki z repertuaru Bernarda Ładysza pod tytułem Matko moja ja wiem w wykonaniu Karola Szatana i Weroniki Glinki stała się internetowym viralem*. Nagranie ma ponad milionowy zasięg wśród użytkowników Facebooka, 11 tysięcy reakcji pod filmem, prawie dwa tysiące komentarzy i ponad 8,5 tysiąca udostępnień. Internauci z różnych zakątków Polski, a nawet świata, gratulowali nam tak zdolnej młodzieży. 

Aranżacje muzyczne do wszystkich utworów wykonał Rafał Smoleń, a o jakość materiału dźwiękowego zadbał Marcin Cyzowski. Nad całością czuwał Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach – Leopold Stawarz wspólnie ze współpracownikami: Joanną Drabek i Jakubem Wysockim. O szatę graficzną i zdjęcia zadbał Maciej Czapla. Płyta oraz nagrania wideo ukazały się, dzięki działaniom władz Gminy Kroczyce oraz Domu Kultury w Kroczycach. 

*viral – treść w sieci www, która bardzo szybko się rozprzestrzenia (przyp. red.)

 

Wszystkich zainteresowanych posiadaniem płyty prosimy o kontakt z Domem Kultury w Kroczycach: 

mail: kontakt@dk-kroczyce.pl

Messenger: http://m.me/%3Cdk.kroczyce%3E

Tel.: 343410207

 

Zdjęcie płyty artystów z Kroczyc

Koncert z okazji Dnia Kobiet 2021
data dodania: 2 marca 2021

Plakat promujący koncert na Dzień Kobiet

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie według polityki prywatności cookies.
Skip to content