www.dk-kroczyce.pl | kontakt@dk-kroczyce.pl | tel./fax: 34 3410207 | Batalionów Chłopskich 11, Kroczyce
Kalendarz imprez
09Wrz
Święto Przyłubska
» czytaj więcej
08Wrz
Święto Kluchy
» czytaj więcej
04Wrz
Zajęcia – nauka gry na akordeonie!
» czytaj więcej
18Sie
Rozgrywki o Puchar Wójta – impreza przeniesiona na nowy termin!
» czytaj więcej
28Lip
Piknik Strażacki
» czytaj więcej
Zobacz wszystkie imprezy
Partnerzy
Odwiedzin
Aktualności zobacz co u nas nowego
Konkurs na Wianek Kroczycki 2019
data dodania: 21 maja 2019

Dom Kultury w Kroczycach organizuje konkurs na Wianek Kroczycki z okazji Kroczyckich Wianków.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia – regulamin Konkursu Wiankowego 2019

Wydarzenia Domu Kultury w Kroczycach w maju i czerwcu
data dodania: 15 maja 2019

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia na scenie amfiteatru w Kroczycach w maju i czerwcu. Już 24 maja o 18 odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki „Kocham swoją Mamę”. Oczekiwanie na gwiazdę wieczoru umilą publiczności Karolina Mikoda i Gabriela Pantak, które wykonają kilka utworów przed koncertem Agnieszki Chrzanowskiej. Z okazji Dnia Dziecka (1 czerwca o godzinie 15) na dzieciaki czeka wiele atrakcji. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, cyrk i animacje. W czerwcu odbędą się Kroczyckie Wianki, czyli tradycyjna „Noc Świętojańska”. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę, 15 czerwca od godziny 15.30 na terenach przyległych do amfiteatru w Kroczycach. W tej edycji imprezy wystąpią zespoły: Dwie Korony, Toloka (Ukraina) oraz Muchy. Z kolei 29 czerwca zapraszamy Taneczny Początek Wakacji, czyli zabawę pod gołym niebem. Początek około godziny 20.

Do zobaczenia! 🙂

Kroczyckie Wianki 2019
data dodania: 15 maja 2019

Zapraszamy na Kroczyckie Wianki, czyli tradycyjną „Noc Świętojańską”. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę, 15 czerwca od 15:30 na terenach przyległych do amfiteatru w Kroczycach. W tej edycji imprezy wystąpią zespoły: Dwie Korony, Toloka (Ukraina) oraz Muchy.

Tegoroczne „Kroczyckie Wianki” poprowadzi Leopold Stawarz, Dyrektor Domu Kultury w Kroczycach, a wydarzenie rozpocznie się prezentacjami artystycznymi przedszkoli i szkół z terenu gminy Kroczyce. Następnie na scenie amfiteatru zaprezentują się: Koła Gospodyń Wiejskich ze swoim programem artystycznym oraz Orkiestra Dęta, działająca przy Domu Kultury w Kroczycach. Są też przewidziane występy uczestników i zwycięzców odcinków „Szansy na Sukces” TVP2. „Kroczyckie Wianki” to także prezentacje kulinarne regionalnej kuchni i rozmaite atrakcje dla dzieci. Swoje stanowisko przy scenie będzie mieć Stowarzyszenie Słowian Palana Gera, które zaprezentuje średniowieczne rzemiosło, stroje, czy kulisy życia wioski słowiańskiej.

Tradycyjną częścią Kroczyckich Wianków jest spektakl, który w tym roku nosi nazwę: „Kwiaty we włosach…” i przygotowany jest przez młodzież z gminy Kroczyce. Udział w przedstawieniu weźmie też Chór Cecyliański oraz Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kroczycka”. Choreografem spektaklu jest Katarzyna Oruba, a autorkami scenariusza są Patrycja Domagała oraz Magdalena Staszewska.

Zwieńczeniem spektaklu będzie inscenizacja folklorystyczna, podczas której odbędzie się tradycyjne puszczanie wianków oraz pokaz sztucznych ogni. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod gołym niebem.

Płyty z Koncertu Noworocznego już są!
data dodania: 28 marca 2019

Informujemy, że dotarły do nas płyty z nagraniem Koncertu Noworocznego. Płyty można odebrać w biurze Domu Kultury.

Otrzymaliśmy Mini Grant na „Przystanek Kroczyce”!
data dodania: 27 marca 2019

Dyrektor naszego Domu Kultury odebrał dziś od pracowników Tesco czek na 1000 zł. Nasz projekt zajął trzecie miejsce w lokalnym głosowaniu. Dziękujemy serdecznie za każdy oddany głos na naszą inicjatywę. Dzięki wsparciu Fundacji Tesco w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” powstanie miejsce do integracji lokalnej społeczności i rekreacji dla turystów. Jeszcze raz dziękujemy za Wasze głosy! ❤️

Strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie według polityki prywatności cookies.